מכושרים לתמיד

סדרת הרצאות בנושא בריאות בשיתוף סמארטפיט

יש החושבים שמגיל מסוים כבר לא נוכל להיות "בריאים" כפי שהיינו פעם. אכן, תחלואה כרונית כמו יתר לחץ דם, סוכרת, הפרעות בשומני הדם ומחלות לב היא שכיחה ביותר. אבל האם זה רק גיל וגנטיקה?

אם נבין שהמושג בריאות לכשעצמו הוא לא רק העדר חולי, או העדר נטילת תרופות או העדר רשימת מחלות בתיק הרפואי הממוחשב אצל הרופא. אם נבין מהי בריאות שלמה לגוף ולנפש כאחד, נוכל למנוע תחלואה או להביא לפחות לריפוי והקלה בסבל במקרים שכבר התפתחה מחלה.

בעולם הבריאות היום קיימת דיסאינפורמציה ובלבול רב, הידיעה מה טוב לגוף שלנו הופכת להיות עסק מורכב למדי. כולנו חושבים שאנו יודעים מה צריך לאכול, מה אסור לאכול, איך להתעמל וכמה, פעמים רבות עולות אצלנו שאלות הקשורות להעדפות תזונתיות כאלו ואחרות, לסוג, מינון ועצימות הפעילות הגופנית, שאלות הקשורות לניהול המחלות הכרוניות במידה וקיימות ואיך להתאים את התזונה והפעילות כך שישיגו איזון מיטבי לאותן מחלות ואולי אף יביאו לריפוי או לאיזון טוב וקל יותר.

בסדרת ההרצאות שהכנו עבורכם בנושאי תזונה ובריאות "בוערים", נסיר הרבה מהבלבול ומחוסר הוודאות הקיימים לגבי המרכיבים השונים בחיינו, שאולי מהווים את המחסום לדרך הטבע של הגוף שלנו, לריפוי האמיתי, זה שתמיד מגיע מתוכנו.

מהכרותי עם ד"ר נועה וייס ועם סמארטפיט, אני יודע ששנינו שותפים להבנה שבכדי להשיג תוצאה אמיתית וטובה, כזו שתשאר איתכם שנים רבות ועל מנת להרגיש בשינוי אמיתי בחיים שלכם, חייבים לשלב בין הפעילות הגופנית לתזונה ולשאר הרגלי החיים החיוניים, או שאר חלקי הפאזל כפי שאני אוהב לכנות זאת. בנוסף, ההתמודדות של חלקנו עם תסמונות כאבים כרוניים, תופעה מצערת שאני נתקל בה כרופא משפחה יותר ויותר עם השנים, גם היא בעלת מרכיב מטאבולי ופיזיולוגי ממנו כבר אי אפשר עוד להתעלם ובמיוחד בתחום זה יש לנו בשורות טובות עבורכם.

הזדרזו להירשם כאן לסדרת ההרצאות שלנו, מס' המקומות מוגבל!

שלכם ד"ר עופר שחר

ההרצאות המתוכננות

18/10/17 הרצאת פתיחה

ההיסטוריה של התזונה – מסע בציר זמן האוכל

מציידים-לקטים דרך המהפכה החקלאית ועד התזונה המודרנית של ימינו.מתי ומדוע נוצרו ההנחיות התזונתיות הראשונות ומה קרה כשממשלות התחילו להיכנס לנו לתוך הצלחת. תצפית עדכנית על מה עשינו נכון ואיפה טעינו בגדול לאורך הדרך.

1/11/17 הרצאה מס' 2

מיתוסים בעולם התזונה

עובדות שכולנו בטוחים בהן בוודאות מוחלטת, אבל פשוט אינן נכונות.ערב חוייתי בסמטאות המטבח. ניכנס ללולים ונסתכל לתרנגולות בעיניים, נטייל בשדות החיטה המלאה, נשתכר קלות במזקקות הבירה ונקנח בקפה הפוך על סויה. הצטרפו למסע שבו נפסיק לאכול את כל מה ששנים רבות מאכילים אותנו, ונעשה סדר בסלט אחת ולתמיד.

15/11/17 הרצאה מס' 3

כולסטרול ושומן – הטוב, הרע והמכוער

גישה חדשה, מרעננת ומבוססת מחקר על החומר המושמץ בהיסטוריה. האם אכן מדובר בהתגלמות הרוע או שמא דנו למוות את האסיר הלא נכון? הכרות עם עולם השומנים על מגוון סוגיהם. האם שומן אכן גורם לנו להיות שמנים יותר? שבירת סטיגמות ושחיטת פרות שמנות על הדרך. נגיעה במשפחת הסטטינים להורדת כולסטרול בדם או בשמה המוכר יותר – התרופה הרווחית, המדוברת האפקטיבית והמתוקשרת ביותר בכל הזמנים. הכצעקתה?

29/11/17 הרצאה מס' 4

שינה וסטרס – פינוק או צורך חיוני?

הכרות עם עולם השינה, הפרעות שינה, חלומות, מה אפשר לעשות כדי להשיג שינה איכותית ומרעננת. הקשר בין רגש לתחלואה, האם מתח באמת הורג אותנו ומה כבר אפשר לעשות כשחיים בסיר הלחץ של ימינו. בחלקה השני של ההרצאה נארח את שירי קורן (שלמדה אצל פרופסור Jon Kabat-Zinn) ונקבל סקירה על תהליך ה-MINDFULLNESS שמקבל היום מקום גם בשליטה בסטרס בכאב ועוד.

11/12/17 הרצאה מס' 5

הכאב, חבר או אויב?

נלמד על סוגי הכאב השונים מעולם השריר/שלד, מה ניתן ללמוד מסוג הכאב, עוצמתו, מיקומו ומאפייניו הנוספים. מה ההבדל בין כאב אקוטי לכרוני? האם באמת כדאי לבקש כדורים לשיכוך כאבים או דלקת? האם יש לנו דרך לשלוט ברמת הכאב? מתי כאב הוא נורמלי? ואיך נבדוק אם מצבינו טוב או שאנחנו צריכים להתאמץ קצת יותר כדי לשמר את מה שיש (או מה שהיה..)?

26/12/17 הרצאה מס' 6

תזונה לעוסקים בספורט – האם שומן הופך לשריר ולהפך?

נברר לעומק האם המשקל הוא חברו הטוב של האדם או שמדובר בחבר לא רצוי בביתנו. נבין למה רבים מאיתנו הולכים לחדרי כושר, רצים ומשקיעים בספורט אבל לא רואים תוצאות. ננפץ מיתוסים, ניפרד מהרגלים ישנים ונקבל טיפים לאכילה שתקדם אותנו ליעדים שהצבנו לעצמנו.

מידע נוסף

ההרצאות יתקיימו בתאטרון זיקית, דולב 3, בניין El Patio, תפן.

כל ההרצאות יתחילו בשעה 19:30 וימשכו כשעתיים. נא לדייק.

כיבוד קל מ 19:00

המחיר לכל סדרת ההרצאות: 300 ש"ח.

הרצאה בודדת: 65 ש"ח (ללקוחות סמארטפיט עם מנוי בתוקף 55 ש"ח).

ליצירת קשר והרשמה